Latviešu komponistu mūzika grupas “Putni” jubilejas koncertā “Ornamenti” 01.10.18.

Sep 11, 2018

Atzīmējot savu 25 gadu darbības jubileju 2018. gada 1.oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā vokālā grupa „Putni“ (vadītāja Antra Dreģe) atskaņos jaunu koncertprogrammu ar nosaukumu Ornamenti. Koncertu iecerēts veidot kā muzikālu un vizuālu rakstu meditāciju atjaunotās VEF Kultūras pils vestibilā.

Sadarbībā ar vienu no šībrīža pieprasītākajiem un oriģinālākajiem mūzikas pasākumu režisoriem – Robertu Rubīnu un “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēju, gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani taps koncertuzvedums, kurā piedalīsies 13 vokālās grupas Putni dziedātājas, kas vienlaikus atskaņos arī dažādas perkusijas un 5 mūziķi instrumentālisti.

Koncertā skanēs M.Gribinčikas, D.Lenga, K.Pētersona kompozīcijas balsīm un instrumentiem, kā arī īpaši šim koncertam G. Pelēča, S. Mences, L. Blūmas, A. Veismanes un zviedru komponista Mortena Jansona (Mårten Jansson) radītie jaundarbi.

Vokālās grupas „Putni“ galvenais uzdevums uzsākot savas muzikālās gaitas 1993.gadā, bija izrauties no tradicionālās sieviešu ansambļu kustības un pierādīt, ka tādam izpildītāju sastāvam kā sieviešu vokālais ansamblis iespējams pretendēt uz ko nopietnāku nekā šlāgera tipa dziesmiņas klavieru pavadījumā. Rūpīgi un mērķtiecīgi, caur jaundarbu pasūtinājumiem ansambļa laikabiedriem – komponistiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tika uzkrāts vērā ņemams, unikāls repertuārs.
Ilgu laiku Vokālā grupa „Putni“ bija vienīgā šāda tipa vokālā grupa, kas ar savu darbību saviļņoja visu ansambļu dziedāšanas kustību un iedvesmoja arvien vairāk kolektīvu pievērsties nopietnam koncertrepertuāram.
Vokālā grupa „Putni“ sadarbojušies gandrīz ar visiem komponistiem Latvijā, grupas kontā ir vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, starp kuriem ir tādi šedevri kā Maijas Einfeldes „Sirēnu sala“, Jura Ābola „Burhanuddina Rabani Brīnumainais gredzens jeb Piecas politiski erotiskas rotaļas 8 daiļām Eiropas dāmām“, Poļu kolendas un Sv.Asīzes Franciska sarunas ar Putniem, Georga Pelēča oratorija „Hildegardes dziesmas“ un Рождественское песнопение, Riharda Dubras „Dziesmas pusnakts tumsā“, Uģa Prauliņa dziesmu cikls ar Ingas Gailes dzeju, Anša Saukas „Septiņas japāņu haikas par pavasari“, Indras Rišes „Pamošanās“, Paula Dambja „Mečildes dziesmas“, Imanta Zemzara „Mūsu pasaule – rožu lapene“, Marinas Gribinčikas „Piektais gadalaiks“, Kristapa Pētersona „Perfume“, Santas Ratnieces „Claybird` s Lullaby“ un daudzi citi.
No vokālās grupas „Putni“ repertuāra krājumiem notis savām koncertprogrammām aizņēmušies gan spēcīgākie Latvijas sieviešu kori un ansambļi, gan arī profesionālie kori Eiropā.

Vokālai grupai „Putni“ izdevies atrast savu stabilu darbības nišu, attīstot oriģinālu mūsdienu vokālās kamermūzikas programmu veidošanu, kas ir ideāls lauks gan muzikāliem eksperimentiem, gan dažādu mūzikas stilu sintēzei – šobrīd vienai no akadēmiskās mūzikas globālajām tendencēm. Putniem vien raksturīgajā, mūsdienīgajā rokrakstā veidota arī jubilejas koncerta „Ornamenti“ programma
VEF Kultūras pils vestibilā, kuru vizuāli krāsainu darīs režisors Roberts Rubīns un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.
Koncerti notiek ar VKKF, Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta, Kultūras biedrība Spektrs atbalstu.

Vairāk informācijas www.putni-ensemble.lv
Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un koncertu norises vietās.

Antra Dreģe
Tel.29159283
E-pasts: vocalgroupputni@gmail.com

Laipni ielūdzam!