Imanta Mežaraupa piemiņas koncerts “In memoriam. Imants Mežaraups – 60 ” 14.10.2018.

Oct 8, 2018

„In memoriam. Imants Mežaraups – 60

Imanta Mežaraupa daiļrades cienītāji tiek laipni aicināti uz komponista, pedagoga, diriģenta Imanta Mežaraupa kārtējo atceres pasākumu „In memoriam. Imants Mežaraups – 60” 2018. gada 14. oktobrī plkst. 11:30. Pasākums noritēs Talsu evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Baznīcas laukumā 4, Talsos).

Šoreiz pirmo reizi tiks atskaņota Imanta Mežaraupa ērģeļmūzika. Koncertā piedalīsies Latvijā pazīstama ērģeļniece Lilita Ozola, vijolniece Anda Kostanda, Imanta Mežaraupa audzēkņi – Dženifere Rumpāne un Matīss Cinis, kā arī Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes koris AMENDA. Pasākumu organizē Imanta Mežaraupa daiļrades atbalsta fonds sadarbībā ar Talsu evaņģēliski luterisko draudzi un kori AMENDA. Būs iespēja iegādāties par īpašu cenu Luānas Loinertes grāmatu “Filadelfija: Imants Mežaraups – dzīvē un mūzikā” . Ieeja brīva.

Imants Mežaraups, spēcīga un spilgta personība, dzimis Filadelfijā, ASV, 1958.gada 10.oktobrī.

Uz dzīvi Latvijā pārcēlās 1996.gadā, kur strādāja pedagoģisko darbu Latvijas Mūzikas akadēmijā un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas vidusskolā. Pēc četriem Latvijā pavadītiem gadiem viņš vēl kādu laiku dzīvoja un strādāja par pedagogu ASV, Vilmingtonas Kvēkeru skolā, bet kopš 2003. gada pavisam atgriezās Latvijā, dāvājot tēvu zemei savu talantu. Strādāja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, Rīgas Doma kora skolā, Talsu mūzikas skolā, kā arī bija Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes kora AMENDA diriģents un ērģelnieks.

Latvijas Komponistu savienības biedrs no 1999. gada.

Savas dzīves laikā saņēmis dažādas balvas un godalgas ne tikai Latvijā, bet arī ASV. Pēdējā balva viņam bija “Autortiesību bezgalības balva 2012” par skaņdarbu “Musica arcuata” stīgu orķestrim.

Imants Mežaraups aizgāja mūžībā 2013. gadā 21. jūnijā 54. gadu vecumā, nesagaidot savu 55.gadu jubileju. Komponista atdusas vieta ir Aknīstē, Tunķeļu kapos netālu no viņa dzimtas mājām “Brūveri”. Imants Mežaraups vēlējās uz visiem laikiem palikt Latvijā un radoši strādāt, bet viņa dzīve pārtrūka pārāk agri.

Vairāki simti Latvijas jauno mūzikas profesionāļu atceras Imantu Mežaraupu, kā ārkārtīgi zinošu un daudzpusīgu pedagogu, atraktīvu un harizmātisku personību.

Mūziķi, orķestri un ansambļi izpilda viņa kompozīcijas, kurās savijas intelektuālā un emocionālā stīga.

Vairākiem trimdas latviešu koriem ASV un Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes korim AMENDA Imants Mežaraups palīdzēja sasniegt augstāku profesionālās meistarības pakāpi.

IMDAF dibinātāja Dženifere Rumpāne