Atvadas no komponista Ungara Savicka 16.10.18.

Oct 10, 2018

Atvadas

“Katrs padarītais darbs dod prieku, ja tas izrādās kādam vajadzīgs.” Tā esot teicis Ungars Savickis, kolēģis, kurš no mums šķīrās 10.oktobrī.

Viss viņa devums  mūzikā bija veltīts šim  “vajadzīgajam” darbam. Jau kopš 1975.gada Ungars Savickis aktīvi darbojās Latvijas radio, sacerēdams mūziku gan audio reklāmām, gan Radio teātrim. Var pat teikt, ka viņš ar to bija savā ziņā  saaudzis. Kopumā Ungars Savickis radījis  mūziku vairāk nekā 200 teātra izrādēm un Radioteātra iestudējumiem, kā arī kinofilmām. Izrādes ar komponista mūziku iestudētas Leļļu teātrī, Dailes teātrī, Jaunatnes teātra krievu trupā, gan arī daudzos Tautas teātros (Ventspils TT, Balvu TT, Jelgavas TT, Rīgas studentu TT, Skolēnu pils TT Zīļuks) un leļļu teātros Tallinā un Kauņā.

Agrīno gadu skološanās vijoļspēlē Emīla Dārziņa skolā, pēc tam Ģederta Ramana un vēlāk Valentīna Utkina kompozīcijas klasēs, kā arī sadarbība ar Sindi Putnu dārzu, ansambļiem  Eolika un  Jumprava  atraisīja teātra komponistam nepieciešamo reakcijas ātrumu uz šai brīdī skatuvē notiekošo, un viņa mūzika vienmēr bija asprātīgi trāpīga, kodolīga.

Ungars Savickis bija  Latvijas Teātra darbinieku savienības biedrs un  Latvijas Komponistu savienības biedrs. Saņēmis vairākas balvas dziesmu konkursos.

Latvijas mūzikas informācijas centra mājaslapā Ungars Savickis  savai fotogrāfijai pievienojis tekstu:

“Jums laimējies… Parasti es bildēs nesmaidu”.

Taču tieši tādu – iekšēji smaidošu un asprātīgi dzirkstīgu Ungaru mūsu atmiņā paturēs viņa daudzveidīgie mūzikas tēli no Vinnija Pūka un Naksitrallīšiem līdz kinolentei “Valsis mūža garumā”.

Atvadīšanās no Ungara Savicka 16.oktobrī plkst. 15.00 Krematorijas lielajā zālē.

Ingrīda Zemzare
Muzikoloģe, mākslas doktore, Kremerata Baltica vadītāja