Konkurss Skaņuraksti Ādažos 2019

Nov 1, 2018

 Skaņuraksti Ādažos

 mūzikas jaunrades konkurss

    Jau sešus gadus Ādažu Mākslas un mūzikas skolā norisinās jaunrades konkurss Skaņuraksti Ādažos. Katru gadu konkursos piedalās apmēram 25 jaunie komponisti un viņu domu biedri no Ventspils, Liepājas, Saldus, Rojas, Engures, Talsiem, Dobeles, Salaspils, Alūksnes, Madlienas, Carnikavas, Vidzemes jūrmalas, Ikšķiles, Rīgas un Ādažiem.

Konkursa dalībnieki ir Latvijas mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 7 līdz 17 gadiem, kuri apgūst kompozīciju, vai kā citādi nodarbojas ar mūzikas jaunradi. Svarīgi, ka Latvijā šis ir vienīgais jaunrades konkurss mūzikas skolu audzēkņiem, īpaši tādēļ, ka kompozīcijas stundas skolās ir retums.

2019.gadā konkurss notiks 29.martā un pirmo reizi tajā var piedalīties arī mūzikas vidusskolu audzēkņi līdz 18 gadu vecumam. Konkurss ir atklāts, klausīties aicināti visi interesenti.

Konkursa dalībnieki piedalās ar vienu vai divām kompozīcijām, kuras atskaņo audzēkņi no savas mācību iestādes. Topošos komponistus atbalsta un konsultē komponisti un pedagogi; Marina Gribinčika, Laura Gustovska, Vineta Līce, Imants Zemzaris, Andris Vecumnieks, Linda Leimane, Evija Skuķe, Rita Grīnberga, Anna Veismane.

    Jauno komponistu darbus vērtējuši Latvijā pazīstami komponisti; Selga Mence, Rolands Kronlaks, Anitra Tumševica, Jēkabs Nīmanis, Ēriks Ešenvalds, Jānis Petraškevičs, muzikologs Orests Silabriedis.

Stiklā veidotās laureātu balvas ir tematiski saistītas ar mūziku un ir neatkārtojami mākslas darbi, kas visa gada garumā tapuši ĀMMS mākslas nodaļā, skolotājas Māras Ārentes pārraudzībā. Katrs konkursa dalībnieks saņem arī audio ierakstu. Latvijas Komponistu savienība piešķir īpašās LKS balvas un LMIC izdotos latviešu mūzikas albūmus. Konkursu ir atbalstījusi izdevniecība Musica Baltica, lai pēc iespējas iedvesmotu jaunos skaņražus. Katru gadu varam teikt paldies Ādažu domei par atbalstu.

Konkursu organizē  Ādažu Mākslas un mūzikas skola, Ādažu novada dome, Latvijas Komponistu savienība.

Konkursa nolikumu meklēt šeit

Konkursa koordinatore Anna Veismane, t.mob. 29555844,
e-pasts: annaveismane@hotmail.com,
informācija http://www.adazumms.lv/