Apsveicam LKS biedrus ar Lielās mūzikas balvas nominācijām

Jan 16, 2019

Piektdien, 11. janvārī, Kultūras ministrijā izziņoti Lielās mūzikas balvas nominanti septiņās kategorijās, kā arī mūža balvas ieguvējs. Šogad pagodinošā balva par mūža ieguldījumu tiks pasniegta dziedātājai Maijai Krīgenai.

Žūrijas skatījumā 2018. ir bijis piesātināts gads, pateicoties Latvijas Valsts simtgades svinību programmai. Tāpat kā īpaši nozīmīgi un reprezentatīvi vērtējami Latvijas mūziķu un kolektīvu starptautiskie panākumi un uzstāšanās uz pasaules nozīmīgākajām koncertzāļu skatuvēm. “Izvērtēt visu, kas notika 2018. gadā ir varoņdarbs,” tā žūrijas veikumu novērtē Guntars Ķirsis, VSIA “Latvijas Koncerti” vadītājs.

Kategorijā “Gada koncerts” uz Lielo mūzikas balvu pretendē:

Festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” noslēguma koncerts “Tālā gaisma” 28. aprīlī koncertzālē “Cēsis” – solists Hugo Tičati, “Sinfonietta Rīga” un diriģents Juha Kangass (rīkotājs – koncertzāle “Cēsis”).

Katgeorijā “Gada jaundarbs” nominēti:

Georgs Pelēcis Septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm “Ne gudrība, ne dusmas nenāk prātā”, pirmatskaņojums 11. augustā Mazajā Mežotnes pilī – Evija Martinsone, Guntis Kuzma un Agnese Egliņa;

Anitra Tumševica Otrā kamersimfonija “Signs”, pirmatskaņojums 30. novembrī JVLMA – kamerorķestris “Sinfonia Concertante” un diriģents Jānis Stafeckis.

Uz Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada uzvedums” pretendē:

Imanta Ramiņa operas “Lakstīgala” iestudējums Lielajā ģildē, diriģente Aira Birziņa, režisore Māra Ķimele (rīkotājs – Rīgas Doma meiteņu kora biedrība).

Raksts ņemts no saites – https://www.delfi.lv/kultura/news/music/izzino-lielas-muzikas-balvas-pretendentus-muza-ieguldijums-dziedatajai-maijai-krigenai.d?id=50731793