Notiks Alvila ALTMAŅA jubilejas autorkoncerts

Sep 10, 2020

Svētdien, 20. septembrī plkst. 16.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē notiks komponista Alvila Altmaņa jubilejas autorkoncerts. Koncertā piedalīsies solisti Dita Krenberga, Agnese Egliņa, Guntis Kuzma, Pēteris Endzelis, Laura Grecka, Mārtiņš Zilberts, Mārtiņš Circenis, Diāna Ozoliņa, kā arī kameransamblis “Altera Veritas”. Pasākumu vadīs komponiste Anna Veismane.

Jubilejas autorkoncertā tiks akcentēti dažādos laika posmos sarakstīti instrumentālās un vokālās kamermūzikas darbi. Divdesmit septiņi gadi šķir “Sonata quasi stilizatta” (1993) no autorkoncerta intrigas – svītas “Muzikāli momenti” flautai un klavierēm, kuru pirmatskaņos Dita Krenberga un Agnese Egliņa. Arī stilistiski būs pārstāvēti dažādas ievirzes darbi – obojas sonātē komponists spēlējas ar baroka laikmetam raksturīgajiem štrihiem un melismiem. Baroka līniju attīstīs arī “Hommage a Bach”, kurā izmantoti Baha mūzikas citāti un baroka laikmeta mūzikai raksturīgi paņēmieni muzikālās domas attīstībai mūsdienu mūzikas kontekstā. Skaņdarbā “Trīs iespējamās noskaņās” balss tiek izmantota kā vēl viens instruments ansamblī un tikai 3. daļā mecosoprāns izdzied tekstu. Savukārt, “Divertisments”, iespējams, visspilgtāk atainos Altmaņa spēju pielietot džeza mūzikai raksturīgās idejas akadēmiskā koncertmūzikas kontekstā, demonstrējot katra instrumenta individuālo skanējumu un tehnisko meistarību. Skaņdarbs “Serenāde Fransuāzai” noskaņās aizvedīs uz Franciju, tas ir veltījums franču rakstniecei Fransuāzai Sagānai. Alvils raksta: “Flauta/alta flauta – tāda laba sasaiste ar mīļām, siltām atmiņām. Akordeons – tad jau bez tango neiztikt un tas ļoti pastiprinātu Fransuāzas smeldzīgo dzīvesprieku… Lai latviskā kokle skan kā ģitāra!”

Koncertu organizē Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību un Rīgas Latviešu biedrības Mūzikas komisiju un finansiālu Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv
Biļešu skaits ir ierobežots, lūdzam tās iegādāties laikus.

Pasākumā tiks fotografēts un filmēts. Foto un video materiāli vēlāk var tikt izmantoti pasākuma publicitātei.