Notiks tiešsaistes koncerts “Krakova. Oslo. Bāzele. Trieste.”

28.11.2020. pl. 18.00 tiešsaistes koncertā no Rīgas Latviešu biedrības Zelta zāles veidosim nelielus portretus piecām latviešu komponistēm. Programmā – Renātes Stivriņas, Sabīnes Ķezberes, Anastasijas Kadišas-Teodoridu, Anitas Miezes un Ievas Klingenbergas mūzika.

KONCERTĀ piedalās – Ilona Meija (flauta) Renāte Lodziņa (oboja), Andrejs Reinis Zitmanis (klarnete) Zane Ozola (fagots), Ilmārs Bērziņš (mežrags), Guntars Freibergs (marimba), Anta Puķīte, Edgars Zvagulis (akordeons), Arvīds Zvagulis, Ivars Brīnums (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Kārlis Klotiņš (čells), Viktors Stankevičs (kontrabass) un diriģents Kaspars Ādamsons.

Šajā programmā vēlamies izveidot nelielus portretus piecām komponistēm, kuras studējušas kompozīciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet vēlāk devušās studiju un darba gaitās uz ārzemēm – Renāte Stivriņa uz Krakovu, Sabīne Ķezbere uz Oslo, Anita Mieze un Anastasija Kadiša-Teodoridu uz Bāzeli, Ieva Klingenberga uz Triesti.
Video tiešraidē redzēsim koncertu no Latviešu Biedrības nama Zelta zāles, kā arī Dāvja Eņģeļa moderētas muzikologu sarunas par mūziķu un komponistu emigrācijas tēmu dažādos laikos un intervijas ar komponistēm. Vēlamies ne tikai ieklausīties viņu mūzikā, bet arī paskatīties dziļāk uz to, kā dzīve un studijas ārzemēs ir ietekmējušas viņu daiļrades attīstību, kā notiek atgriezeniskā saite ar Latvijas mūzikas vidi un citiem jautājumiem, kas saistīti ar šo procesu. Vēl jo vairāk tādēļ, ka katra no komponistēm ir gājusi specifiskā attīstības virzienā – sevišķi, Anastasija Kadiša-Teodoridu, kas savā daiļradē sintezē dažādas mākslas formas un Ieva Klingenberga, kuras pamatnodarbošanās ir Triestes mūzikas augstskolas maģistrantūrā apgūtā audiovizuālā kompozīcija. Cits interesants aspekts šai tēmai – kādas ir kopīgas un atšķirīgas pazīmes komponistu emigrācijas un atgriezeniskās saites veidošanas procesā, salīdzinot ar dzelzs priekškara laiku.


Koncerta tiešraide bez maksas būs vērojama Latvijas Komponistu savienības Facebook lapā (Facebook Live): https://www.facebook.com/komponisti

Koncerta saite: https://www.facebook.com/events/418947665941328/

Koncertu organizē Latvijas Komponistu savienība sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību.
Koncerta norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds.