Biedrība Latvijas Komponistu savienība (LKS) ir organizācija, kura vieno latviešu profesionālos komponistus un muzikologus. LKS mērķi un uzdevumi ir: Latvijas profesionālās mūzikas un zinātnes veicināšana, aizstāvot biedru intereses, rosinot izaugsmes iespējas, kā arī ceļot biedru radošā darba prestižu Latvijā un pasaulē.

Paidere-Ratniece-Šmite. Jubilejas kamermūzika

Šogad daudzu nozīmīgu latviešu komponistu jubileju vidū spoži iezīmējas SANTAS RATNIECES, RUTAS PAIDERES un GUNDEGAS ŠMITES 40. gadskārta. Šīs komponistes, kas ieguvušas plašu starptautisku ievērību, pieder pie nozīmīgās 70. gados dzimušās paaudzes, kas gadu tūkstošu mijā ienesa jaunas vēsmas latviešu mūzikā. Skaņas krāsa un ēna, klusuma izzināšana, dziedāta vārda muzikalitāte, dabas parādību poetizēšana mūzikas valodā ir tikai dažas viņu skaņumākslas iezīmes.
Līdzās kormūzikai un orķestra mūzikai, Paideres, Ratnieces un Šmites daiļradē ļoti nozīmīgu vietu ieņem kamermūzika. Koncerta Paidere. Šmite. Ratniece. Jubilejas kamermūzika programmā katras komponistes kamermūzikas jaunradi pārstāv skaņdarbi, kas sacerēti pēdējo piecu gadu laikā un spilgti atklāj katras komponistes stila unikalitāti. Programmu krāšņos arī viens pirmatskaņojums!
Koncertu vadīs komponists un jubilāru laikabiedrs Andris Dzenītis.
Koncertā piedalās: Dita Krenberga (flauta), Liene Neija - Kalniņa, Signe Šteimane (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Ēriks Kiršfelds (čells), Vizma Zvaigzne (mecosoprāns), Ieva Ezeriete (soprāns), Ieva Šmite, Herta Hansena (klavieres).
Koncertu organizē Latvijas Komponistu savienība ar Valsts Kultūrkapitālfonda, VAK “Latvija” un Latvijas Radio Klasika atbalstu.
Ieejas biļete: 5 EUR, "Biļešu Paradīzes" kasēs un norises vietā pirms koncerta.


 
Radošs pieteikums, stājoties LKS

Latvijas Komponistu savienība aicina klausīties jaunās komponistes Asijas Ahmetžanovas (Asia Ahmetjanova) muzikālo pieteikumu, stājoties Komponistu savienībā.

Skaņdarbus atskaņos:
Konstantīns Paturskis (vijole) Kristiāna Ozoliņa (vijole) Ivars Brīnums (alts) Pēteris Ozoliņš (čello);
Video ierakstos: atskaņo Ensemble ö! (Šveice) un Sonoe Kato (Japāna), Jack Adler-McKean (Apvienotā Karaliste) un Valentin François (Francija).

Asija par savu mūziku:
"...Ar mūzikas un teātra izteiksmes līdzekļu palīdzību es analizēju reālas situācijas, dabas procesus, bieži vien tā, ka paliek tikai žests. Skaņdarbi manā izpratnē ir ne tikai laikā izteiktas domas skaņa. Pirmām kārtām tā ir komunikācija starp komponistu/i un izpildītāju,
izpildītāju un instrumentu/iem, instrumentu un publiku... Katrs palīdz viens otram, kā arī cīnās(sacenšas?) viens ar otru. Šīs komunikācijas mērķis ir radīt enerģiju, kas (tiks tālāk, pāri visām ciņām un) paliks katrā no mums."

Radošā pēcpusdiena notiks LKS telpās, Baznīcas ielā 37-3, 14.novembrī plkst. 19:30.

Aicināti visi interesenti !


 
ISCM festivāls Pasaules mūzikas dienas 2017 Kanādā

No 2017. gada 2. līdz 8. novembrim Kanādas rietumkrasta lielākajā pilsētā Vankūverā notika ISCM (Starptautiskās laikmetīgās mūzikas asociācijas) festivāls Pasaules jaunās mūzikas dienas 2017.

Man šis bija pirmais festivāls un Ģenerālā asambleja, kuru apmeklēju kā ISCM Latvijas sekcijas pirmā delegāte. Spraiga darba nedēļa tika aizvadīta Ģenerālajā asamblejā, piedaloties konferencēs, prezentācijās, formālās un neformālās sarunās, jaunu latviešu klasiskās un džeza mūzikas tvartu prezentācijās. Tika iepazīta organizācijas struktūra, komunikācijas formas un potenciālās iespējas sadarbībā ar citām ISCM sekcijām. Ģenerālajā asamblejā kopā piedalījās 47 valstu pārstāvji, balsoja par svarīgām organizatoriskām pārmaiņām, kopējo organizācijas attīstību, kā arī izvērtēja valstu prezentācijas nākamajiem ISCM festivāliem.

Festivāla organizētāji no sešiem Latvijas ISCM sekcijas iesūtītajiem darbiem izvēlējās Gundegas Šmites skaņdarbu klavierēm solo Mercurium. Kompozīcija Mercurium piedzīvojusi vairākus atskaņojumus arī Latvijā, pianistu Uģa Krišjāņa un Reiņa Zariņa interpretācijās. Vankūverā, festivāla noslēgumā 8.novembrī koncertzālē Vancouver Playhouse to pārliecinoši atskaņoja kanādiešu pianiste Rāhele Ivasa (Rachel Iwaasa).

 
Latvijas komponistu mūzika Korejā

Rudens ieskaņā Dienvidkorejā izskanēja divu latviešu komponistu – Santas Bušs un Georga Pelēča jaundarbi! Tie abi tika iekļauti Āzijas Kultūras centra (ĀKC) 2. starptautiskajā festivālā "Simfonija Āzijai" (ACC 2nd Symphony for Asia), kas notika no 22. līdz 24. septembrim Gvandžu, Dienvidkorejā.

 

ĀKC ir lielākais mākslai un kultūrai veltītais komplekss visā Āzijā, kura misija ir gan vērst uzmanību uz Āzijas kultūras daudzveidību un bagātību, tās tradīciju godināšanu un saglabāšanu, gan rūpēties par tās tālāku attīstību un jaunrades veicināšanu, kā arī šiem mērķiem un idejām piešķirt starptautisku rezonansi, vienlaikus arī bagātinot Āzijas kultūras dzīvi ar jaunām vēsmām un svaigām idejām no citiem reģioniem. Šis komplekss tika atklāts 2015. gadā un šoruden notika jau otrais tā organizētais festivāls "Simfonija Āzijai", kas pulcē ievērojamus pasaules līmeņa mūzikas, dejas un teātra nozares pārstāvjus. Tas ir liels pagodinājums saņemt uzaicinājumu būt daļai no viņu mākslinieciskās programmas un sadarboties ar izciliem viņu piesaistītiem mākslas pasaules pārstāvjiem, kamdēļ tas, ka programmā iekļauti tika pat divi latviešu komponistu jaundarbi, ir īpašs notikums.

 
Gaviļnieki Novembrī

Sveicam LKS biedrus - novembrī dzimušos:

06.11 - Dzintra Kurme - Gedroica

08.11 - Armands Aleksandravičus

09.11 - Valdis Muktupāvels

13.11 - Boriss Avramecs

14.11 - Jānis Porietis

 
Negaidi īpašu uzaicinājumu, rīkojies!

Ceļvedis, stājoties Latvijas Komponistu savienībā. Izraksts no LKS statūtiem.

3.  nodaļa

Savienības biedri.

 

3.1.  Par savienības biedru var kļūt profesionāli izglītots un savā profesijā strādājošs, Latvijā vai ārvalstīs dzīvojošs komponists un muzikologs, kurš ir ieinteresēts savienības darbībā, atbalsta un apņemas ievērot šos statūtus un savienības pārvaldes institūciju lēmumus.

3.2.  Lai biedru kandidāts tiktu uzņemts biedrībā par biedru, kandidātam jāiesniedz valdei  iesniegums par uzņemšanu Latvijas Komponistu savienībā un Curriculum Vitae. Biedra kandidātam sadarbībā ar LKS valdi jāsarīko sava radošā atskaite, kas ir publisks pasākums visiem LKS biedriem. Lēmumu par biedra uzņemšanu savienībā pieņem padome. Padomei kandidāta lūgums ir jāizskata tuvākās padomes sēdes laikā, taču ne ilgāk kā divu nedēļu laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas brīža. Uz padomes sēdi, kurā izskata kandidāta lūgumu, ir jāuzaicina pats kandidāts un jādod viņam vārds sava viedokļa paušanai. Kandidāta neierašanās nav šķērslis padomes lēmuma pieņemšanai. Valdei motivēts padomes lēmums rakstveidā jāpaziņo kandidātam nedēļas laikā no tā pieņemšanas brīža.

3.3.  Padomes noraidošo lēmumu kandidāts rakstveidā var pārsūdzēt biedru sapulcei. Ja arī biedru sapulce noraida pieteicēja lūgumu, tad pieteicējs nav uzņemts par savienības biedru un viņš var iesniegt atkārtotu pieteikumu ne ātrāk kā pēc gada termiņa notecējuma.

 

 

Laipni ielūdzu!

 

LKS valde

Anitra Tumševica

 
Partitūru atlase ISCM festivālam Pasaules Mūzikas dienas 2018 Pekinā

Cienījamie komponisti!

ISCM Ķīnas sekcija ir izziņojusi konkursu partitūru atlasei ISCM festivālam Pasaules Mūzikas dienas 2018, kas notiks no 19. līdz 26. maijam Pekinā, ĶĪNĀ

Partitūru iesūtīšanas termiņš Latvijas atlasei ir 2017. gada 8. DECEMBRIS

Partitūras (kopā ar skaņdarba ierakstu) iesūtāmas elektroniskā formātā uz adresi  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

(apjomīgu failu gadījumā lūgums izmantot http://failiem.lvhttps://www.wetransfer.com vai līdzīgas platformas)

Plašāk par konkursa nolikumu un kategorijām, kādās iespējams iesūtīt kompozīcijas uzzināms: http://bmmf.ccom.edu.cn/EN/CallforScoreDetail.aspx?id=644

Katrs komponists nacionālajai atlasei var pieteikt ne vairāk kā trīs kompozīcijas un ne vairāk kā vienu skaņdarbu vienā kategorijā.

Lūgums skaņdarba nosaukumu un komentārus partitūrās rakstīt angļu valodā, kā arī ievērot norādīto instrumentāciju un hronometrāžu, jo tam īpaši tiks pievērsta uzmanība starptautiskajā atlasē.


Neskaidru jautājumu gadījumā, lūdzu, rakstiet uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvaniet: 29555844

Latvijas ISCM sekcijas vadītāja Anna Veismane

 
Raksta jaunie LKS biedri.

Madara Pētersone.


No šī gada 29.septembra - 1.oktobrim Zagrebā, Horvātijā norisinājās seminārs ar nosaukumu PROmote. Semināra tēma - auditorijas piesaiste (audience development). Semināru rīkoja organizācija STAMP (Shared Training Activities for music Professionals) sadarbībā ar ERASMUS+, Eiropas Mūzikas padomi (European Music Council) un STAMP sadarbības partneriem.

Seminārs PROmote tika veltīts dažādiem jautājumiem, kas attiecas uz auditorijas piesaistīšanu kultūras pasākumam, ietverot tādus apakštematus kā mērķauditorijas analīze, vecuma grupu analīze, laika plānošana, budžets un finanses, sociālie mediji un to loma auditorijas piesaistē, PR stratēģijas dažādu nāciju kontekstā. Ievadlekcijās tikām iepazīstināti ar Eiropas Mūzikas padomes projekta STAMP ideju un tās realizāciju. Irma de Jong lekcijā apskatījām digitālās pasaules ietekmi uz mārketingu un projektu veicināšanas pasākumiem, paaudžu atšķirības un šo atšķirību lomu attiecībā uz projekta veiksmīgu galarezultātu, sociālo mediju apskatu un to ietekmi uz informācijas telpu un saturu mūsdienu sabiedrībā. Atklātā paneļdiskusija (moderators Sanda Vojkovic) tika veltīta jautājumiem par veiksmīgām un neveiksmīgām pieredzēm auditorijas piesaistes stratēģijās dažādās valstīs. Paneļdiskusijas dalībnieki - Egija Salnikova, Hasmik Movsisian, Madara Pētersone, Johannes Konstantin Neergaard, Milan Majerovic Stilinovic.

Semināra turpinājumā dalībnieki tika sadalīti trijās darba grupās. Katra grupa strādāja pie konkrēta projekta reklāmas kampaņas un auditorijas piesaistīšanas stratēģijām attiecīgajam kultūras notikumam.

Darba grupa Sophie Duhnkrack vadībā, kuras dalībniece biju arī es, strādāja ar laikmetīgās mūzikas projektu Epoche f, kura uzdevums bija izstrādāt stratēģiju auditorijas piesaistei ansambļa ENSEMBLE MODERN koncertam 21.oktobrī, Bratislavā, Slovākijā. Koncerta programma sastāv no septiņiem laikmetīgās mūzikas skaņdarbiem, divi no tiem pirmatskaņojumi. Darba gaitā izstrādājām metodes, ar kuru palīdzību nodrošināt cilvēkus ar informāciju par gaidāmo notikumu un sasniegt pēc iespējas plašāku auditoriju, meklēt ne tikai esošo, bet arī potenciālo mērķauditoriju, radīt priekšstatu un interesi par koncertu, kura skaniskais saturs ir maz zināms. Strādājām pie mērķauditorijas analīzes sadalot to grupās "mūzikas profesionāļi" un "citu profesiju pārstāvji", pēc tam izdalot arī vecuma grupas, lai pielāgotu attiecīgu informācijas saturu un tās izplatīšanas veidu pirmskoncerta periodā. Tika izstrādāts laika plānojums visām pirmskonceta reklāmas aktivitātēm, lai rezultāts būtu maksimāli efektīvs. Grupas dalībnieki, kas pārstāv dažādas kultūras un valstis, dalījās ar pieredzi reklāmas kampaņas rīkošanā un kopīgi tika izstrādāts plāns reklāmas kampaņai konkrētajam notikumam, sagatavots prezentācijas materiāls un prezentēts semināra vadītājai un pārējo grupu pārstāvjiem.

 
Gaviļnieki oktobrī

Suminām LKS biedrus - oktobrī dzimušos :

02.10 - Andrejs Jansons

04.10 - Egils Straume

05.10 - Andris Vītoliņš

08.10 - Jurijs Glagoļevs

13.10 - Orests Silabriedis

14.10 - Zigmārs Liepiņš

20.10 - Andra Orčarda

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL