Latvija par ISCM dalībvalsti tika apstiprināta 2004. gada 11. novembrī Bernē, Šveices galvaspilsētā, un 2006. gadā tā pirmo reizi sāka piedalīties ISCM Ģenerālajā asamblejā Štutgartē ar savu delegāciju (Ligita Ašme, Zane Prēdele, Indra Riše). ISCM sekcijas vadītājs ir komponists Uģis Prauliņš.

  1. gadā ISCM „Vispasaules mūzikas dienās“ Honkongā pirmo reizi latviešu mūziku pārstāv Andra Dzenīša skaņdarbs „Solitude“, bet Ģenerālajā asamblejā piedalās Indra Riše un strādā starptautiskās žūrijas darbā, izvērtējot jauno komponistu (vecumā līdz 30 gadiem) darbus.
  2. gadā ISCM rīkotajā festivālā „Vispasaules mūzikas dienas“ Viļņā latviešu mūziku pārstāv jau divi latviešu autori – Santa Ratniece ar savu skaņdarbu korim a cappella „Saline“ un Jānis Petraškēvičs ar skaņdarbu „Arktos“ 7 instrumentiem. Komponists Andris Dzenītis piedalās komponistu diskusijā ar savu referātu „Komponists un pasūtītājs“. Kopš 2008. gada pavasara par Latvijas ISCM sekcijas vadītāju tiek ievēlēta komponiste Indra Riše un kā delegāte pārstāv Latviju ISCM Ģenerālajā asamblejā Viļņā.
  3. gadā ISCM rīkotajā festivālā „Vispasaules mūzikas dienas“ Visbijā (Gotlandē, Zviedrijā) latviešu mūziku pārstāv Anitra Tumševica ar skaņdarbu “Klusuma mirdzums” un Indras Riše ar skaņdarbiem “Vējš, zeme un smaržas” un “Uguns rituāls”. Festivālā kopā izskanēja 110 skaņdarbi no 50 valstīm.
  4. gadā ISCM festivāls „Vispasaules jaunās mūzikas dienas“ notiek Sidnejā (Austrālijā) un latviešu mūzika tiek pārstāvēta ar komponistes Santas Ratnieces darbu stīgu kvartetam Alveoles. Santa Ratniece šajā festivālā piedalās arī kā Latvijas ISCM sekcijas delegāte Ģenerālajā Asamblejā.
  5. gadā ISCM festivāls „Vispasaules jaunās mūzikas dienas“ notiek Zagrebā (Horvātija). Šoreiz latviešu mūziku pārstāv komponistes Indras Rišes skaņdarbs sitamo instrumentu duetam “5 dziesmas no Alvas zaldātiņa repertuāra”, kuru atskaņo horvātu sitamo instrumentu ansamblis “BiNG BaNG” profesora Igora Lesņika vadībā