ISCM ziņas


Latvijas ISCM sekcijas jaunumi. Dienvidkoreja.

Anna Veismane.

Starptautiskajā mūzikas festivālā 44th Pan Music Festival, kas no 22. līdz 26. septembrim notika Seulā, Dienvidkorejā, skanēja arī četru latviešu komponistu – Santas Bušs, Indras Rišes un Annas Veismanes, kā arī Pētera Vaska skaņdarbi. Šī bija pirmā reize, kad šis festivāls, kas pamatoti lepojas ar to, ka ir senākais ikgadējais mūzikas festivāls Āzijā, savā programmā iekļāvis latviešu komponistu mūziku!

Saglabājot tradīciju šajā festivālā uzmanību vērst uz spilgtākajiem Āzijas un īpaši Korejas komponistiem, vienlaikus iepazīstinot ar mūsdienu mūzikas klasiku, ko nereti atskaņo ne vien labākie vietējie mūziķi, bet arī īpaši aicināti viesmākslinieki, tostarp pasaules slavu iemantojuši ansambļi, šogad festivāla programma tika veidota, rīkojot arī starptautiska mēroga skaņdarbu atlasi. Šāds jauninājums tika pamatots gan ar vēlmi atklāt jaunas laikmetīgās mūzikas virsotnes, gan apņēmību Korejas klausītājiem piedāvāt arvien daudzveidīgāku mūsdienu mūzikas programmu. Tā kā Pan Music Festival ir cieši saistīts ar ISCM Korejas sekciju, pieminētā atlase tika organizēta, visas ISCM (International Society for Contemporary Music – Starptautiskā laikmetīgās mūzikas biedrība) sekcijas aicinot iesūtīt darbus festivāla programmai. ISCM Latvijas sekcijas iesūtītie darbi izpelnījās īpašu uzmanību, tiekot raksturoti kā pārsteidzoši individuāli opusi ar spilgtu tēlainību un niansētu tembru paleti, kamdēļ arī tieši latviešu komponistu mūzika šajā nozīmīgajā forumā šogad tiek īpaši izcelta.

 

Koncertprogrammā, kas 23. septembrī izskanēja Culture Station Seoul 284 RTO – vienā no šobrīd aktīvākajiem laikmetīgās māklsas centriem Āzijā, bija dzirdams Santas Bušs stīgu kvartets "point de rosée", kas komponēts 2013. gadā un skaņās zīmē rasas veidošanās procesu, kā arī Annas Veismanes "Mēness starus stīgo" vijolei, altam un klavierēm - darbs, kas veltīts Arnoldam Skridem un komponēts 2012. gadā. Abus šos opusus interpretēja Ensemble Aris. Savukārt 24. septembrī Trio con Spirito lasījumā izskanēja 1994. gadā komponētais Indras Rišes skaņdarbs "Ainava miglā" vijolei un klavierēm, kā arī šī gada jubilāra Pētera Vaska mūzika – vēl viens apliecinājums, ka šī gada festivālā latviešu mūzikai ierādīta goda vieta.

 
Tiek izsludināts konkurss uz Latvijas ISCM sekcijas vadītāja vietu


Tiek izteikts aicinājums LKS biedriem - līdz 2017. gada 3.martam rakstiski pieteikties uz Latvijas ISCM sekcijas vadītāja vietu.

Info ir izsūtīts LKS biedru e-pastos.

 

 

 
Iespaidi no festivāla “ISCM Pasaules mūzikas dienas 2016” Tonjongā, Dinvidkorejā

 

2016. gadā ikgadējais ISCM (Starptautiskā laikmetīgās mūzikas asociācija) festivāls Pasaules mūzikas dienas (ISCM World Music Days) notika no 27. marta līdz 2. aprīlim Tonjongā (Tongyeong), Dienvidkorejā.

 
“ISCM Pasaules mūzikas dienas 2015” Ļubļanā, Slovēnijā

 

2015. gadā ikgadējais ISCM (Starptautiskā laikmetīgās mūzikas asociācija) festivāls Pasaules mūzikas dienas (ISCM World Music Days) notika no 26. septembrim līdz 2. oktobrim Ļubļanā, Slovēnijā.

 
Aicinājums uz diskusiju par festivālu un konferenci Slovēnijā

Cienījamie LKS biedri,

 

laikā no 26. septembra līdz 2. oktobrim Ļubļanā, Slovēnijā notika ISCM festivāls World Music Days, kura programmā skanēja arī latviešu komponistes Renātes Stivriņas skaņdarbs ansamblim Composition 10. (inspired by W. Kandinsky)http://www.worldmusicdays2015.si/1.-october#cat8

 
ISCM festivāla "World Music Days 2016" konkursa nacionālās atlases rezultāti

Cienījamie komponisti!

Noslēgusies ISCM Latvijas sekcijas atlase festivālam "World Music Days 2016", kas notiks no 29. marta līdz 3. aprīlim Dienvidkorejas pilsētā Tongjiangā (Tongyeong).

 
ISCM Dienvidkorejas sekcija ir izziņojusi konkursu partitūru atlasei

 

ISCM Dienvidkorejas sekcija ir izziņojusi konkursu partitūru atlasei ISCM festivālam Pasaules Mūzikas dienas 2016, kas notiks no 29. marta līdz 3. aprīlim   Dienvidkorejas pilsētā Tongjiangā (Tongyeong). 

Partitūru iesūtīšanas termiņš Latvijas atlasei ir 2015. gada 15. jūlijs.

 
Slovēnijas ISCM sekcija ir izziņojusi festivāla Pasaules mūzikas dienas atlases rezultātus

 

 

No sešiem darbiem, kurus starptautiskajai žūrijai iesūtīja ISCM Latvijas sekcija, iekļaušanai programmā izvēlets Renātes Stivriņas opuss ansamblim Composition 10. (inspired by W. Kandinsky).

 
ISCM Pasaules mūzikas dienas 2014 Vroclavā, Polijā

2014. gadā ikgadējais ISCM (Starptautiskā laikmetīgās mūzikas asociācija) festivāls Pasaules mūzikas dienas (World Music Days) notika no 3. līdz 12. oktobrim Polijas pilsētā Vroclavā un to organizēja Polijas ISCM sekcija.

 
Noslēgusies ISCM Latvijas sekcijas atlase festivālam "World Music Days 2015"

Noslēgusies ISCM Latvijas sekcijas atlase festivālam "World Music Days 2015", kas notiks no 2015. gada 26. septembra līdz 1. oktobrim Slovēnijā.

 
ISCM festivāls Slovākijā un Austrijā 2013.

 

Kā Latvijas ISCM sekcijas vadītāja šogad devos uz ikgadējo ISCM festivālu „Jaunās mūzikas dienas”, kas notika Slovākijas pilsētās Košicē un Bratislavā un Austrijā – Vīnē.

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 Nākamā > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL