LJMD 2014
Noslēdzies bērnu mūzikas skolu audzēkņu kompozīciju konkurss Ādažos "Skaņuraksti"

 

Kā jau tas parasti notiek, visi labi iecerēti pasākumi pāraug lieliskās un patīkamās tradīcijās. Skaņuraksti Ādažos – lieliskās organizatores, komponistes Annas Veismanes izlolotais topošo komponistu konkurss nav izņēmums.

 
Latvijas Jaunās mūzikas dienas noslēdzas ar konkursu un pirmatskaņojumiem

 

Festivāls Latvijas Jaunās mūzikas dienas noslēgsies 3. aprīlī ar Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un diriģenta Māra Sirmā iestudēto programmu „Veltījums Rīgai” plkst. 19.00 Sv. Pētera baznīcā. Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas kontekstā koncertā skanēs darbi, kas cieši saistīti ar šīs pilsētas tematiku. Savukārt Ādažos Jaunās mūzikas dienu ietvaros šajā pašā dienā norisināsies Bērnu mūzikas skolu audzēkņu kompozīciju konkurss, koncerts un apbalvošanas ceremonija.

 
FESTIVĀLA "LATVIJAS JAUNĀS MŪZIKAS DIENAS 2014" PROGRAMMA

 

 
Par Mūzikas jaunrades konkursa norisi Skaņuraksti Ādažos 2014.gada 3.aprīlī

 

2014. gada 3. aprīlī Ādažu Mākslas un mūzikas skolā un Ādažu Kultūras centraCeriņu zālē Gaujas ielā 33A notiks mūzikas jaunrades konkurss "Skaņuraksti Ādažos"


Konkursam pieteikušies 20 dalībnieki;

no EmDārziņa mūzikas vidusskolas, Tukuma Mūzikas skolas, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas, K.Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas, kā arī mājinieki – Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi.

 

 

 

Konkursa žūrijā aicināti profesionāli komponisti un muzikologi – Jāz.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore, komponiste Selga Mence, komponists Jānis Petraškevičs, komponiste Anitra Tumševica un muzikoloģe Karolīna Lāsa.

 
"LJMD un laimes hormoni" 2014. gada 21. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē

2014. gada 21. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē

 

LJMD UN LAIMES HORMONI


solists

Ēriks KIRŠFELDS, čells

Valsts akadēmiskais koris “Latvija”

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

diriģents Kaspars ĀDAMSONS

 
Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2014

 

No 14. marta līdz 3. aprīlim notiks festivāls "Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2014”. Šis ir vienīgais festivāls, kura uzmanības centrā ir jaunākā mūsu valsts komponistu radītā laikemtīgā mūzika. Šogad, pārstāvot vairāk kā 27 dažādu paaudžu aktīvos Latvijas komponistus, festivāla apmeklētājiem tiks piedāvāta plaša un daudzveidīga programma, kas atklāj latviešu mūzikas dažādās šķautnes. Atksaņojamo darbu vidū būs dzirdami Paula Dambja, Jura Karlsona, Pētera Plakida, Selgas Mences, Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Gundegas Šmites, Rolanda Kronlaka, Jura Vaivoda, Kārļa Lāča, Jāņa Aišpura, Indras Rišes, Georga Pelēča, Pētera Butāna, Maijas Einfeldes, Annas Veismanes, Marinas Gribinčikas, Leona Amoliņa, Andra Vecumnieka, Sergeja Austra Universa, Evijas Skuķes, Platona Buravicka, Oskara Herliņa, Lindas Leimanes, Džekina Puosona, Santas Zaķes u.c. autoru darbi. Arī šogad Latvijas jaunajās mūzikas dienas dos iespēju būt klāt daudzos latviešu mūzikas pasaules pirmatskaņojumos.